Antalya’nın Turizm İlçeleri ve Satılık Daire Fiyatları

Sahip olduğu eşsiz güzelliğe sahip olan denizi ve kumsalları ile Türkiye’nin dillere destan tatil cenneti Antalya son yıllarda popülaritesini gitgide arttırmaktadır. Büyükşehirlerde yaşayan insanların yazın bir nefes almak için artık yazlık almaya olan eğilimlerinin artması ve yabancılara konut satışı için çeşitli teşviklerin hayata geçirilmesi Antalya konut satış rakamlarını arttırmaktadır. Peki, Antalya’nın turizm ilçeleri ve satılık daire fiyatları ne kadar?

Antalya Emlak Fiyatları ve Konut Amortisman Süresi

Akdeniz bölgesinin tatil cenneti olan Antalya’da ortalama konut fiyatları metrekaresi geçen senenin aynı dönemine oranla Haziran 2018 döneminde yüzde 0,82 oranında artış göstermiştir. Antalya ortalama konut satış fiyatı 202 bin 321 lira olarak açıklanırken 100 metrekarelik bir dairenin satış fiyatı en düşük 151 bin 741 lira ve en yüksek 252 bin 900 lira olarak hesaplanmaktadır. Ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 23 lira olarak hesaplanmaktadır. Ortalama amortisman süresi ise 20 yıldır.

Antalya’nın Turistik İlçeleri ve Konut Satış Fiyatları

Antalya’nın turizm ilçelerinde 100 metrekarelik ortalama daire fiyatları incelendiğinde en fazla turist ağırlayan ilçeler arasında yer alan Alanya’da 167 bin 110 liradan başlayarak 278 bin 500 liraya kadar çıktığı görülmektedir.

Finike satılık daire fiyatları ise 97 bin 313 liradan başlarken, Kaş satılık daire fiyatları 346 bin lira, Konyaaltı satılık daire fiyatları 190 bin 964 lira ve Kemer satılık daire fiyatları da 182 bin 130 liralık başlangıç fiyatları ile Antalya emlak piyasası içerisinde yerini almaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz