YHT İçin Yeni Müjdeyi Bakan Verdi 

Antalya için büyük önem taşıyan ve uzun süredir tüm şehrin yakından takip ettiği Antalya yüksek hızlı tren projesi için beklenen müjdeyi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu duyurdu. Çavuşoğlu kendisine ait olan resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu duyuruda ”Bir hayal daha gerçek oluyor. Söz verdiğimiz Antalya- Burdur- Isparta yüksek hızlı tren güzergâhı belirlendi. Uygulama projeleri başlıyor” ifadelerine yer verdi.

Uygulama Projelerine Başlandı

Bakan Çavuşoğlu yapmış olduğu duyuruda uygulama projelerine başlandığı müjdesini verirken büyük bir merakla beklenen Isparta – Burdur – Antalya Yüksek Hızlı Tren Projesine ait olan güzergâh hattının da belirlendiği açıklandı. Eskişehir- Kütahya- Afyonkarahisar hattı için daha önce müjdelenen hatta ek olarak yapılan yeni hat içinde Ankara ve İstanbul bağlantısı gerçekleştirilecek. Koridor hat olarak belirlenen TCDD tarafından oldukça titiz bir çalışma sonucunda belirlenen yeni hat mümkün olan en uygun şekilde ulaşımın sağlanmasını hedefliyor.

Yeni Hat İçin İhaleye Çıkılacak 

Yeni hat için koridor hattın belirlenmesinin ardından TCDD tarafından gerekli çalışmalara başlanacak ve projenin tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacak. İlk etapta ihaleye çıkılmadan önce projenin tamamlanması beklenecek. Son derece detaylı bir proje olduğu için bu hazırlık sürecinin biraz daha uzaması beklenirken projenin tamamlanması ile beraber TCDD ihale duyurusunda bulunacak ihale süreci başlatılacak. Bu sürecin sonunda da yeni hat vatandaşların kullanımına açılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz