Apart Daire Nedir Özellikleri Nelerdir?

 

Apart daire birçok il ve ilçede yaygınlaşarak büyüyen daireler arasında yer almakta olup, apart daireler özellikle tatilcilerin, öğrencilerin ilgi odağında olmaktadır. Apart daireler normal dairelere göre oldukça küçük ve 1+0, 1+1 şeklinde oluşmuş alanlara denilmektedir. Bazı bölgelerde öğrenciler için apart daireler fazlalıkta olurken, bazı yerlerde ise tatilciler için apart daireler sıklıkla görülmektedir. Apart daire, genellikle günlük, haftalık, aylık kiralamalar için uygun olup, evin küçüğü olarak görülmektedir. Bazı apart daireler arasında 2+1 olsa da normal daire gibi değildir. Odaları oldukça küçük olup, küçük bir mutfaktan oluşmaktadır. Kişilerin sınırlı günler kalabileceği ya da tek kişi şeklinde kalacağı yerler olarak belirlenmektedir.

Apart Daire Özellikleri

 

Apart daireler genellikle açık mutfaklı, tek odalı yerler olurken, otel gibi yerlerden daha farklı olması ve kişilere kendi evinde gibi hissettirmesi nedeni ile oldukça sık kullanılmaktadır. Tatil yerlerinde apart daireler apart otel olarak da bilinmektedir. Normal bir bina içerisinde dairelere ayrılmış şekillerde sanki evinize giriş yapıyormuşsunuz gibi rahat şekilde kullanıma sahiptir. Kendi mutfağınızın olmasından dolayı da kolaylıkla istediğinizi yapabilir, yiyebilirsiniz. Genellikle apart dairelerde salon, yatak odası ve birde açık mutfak bulunmaktadır. Bunun için misafir bile ağırlamanız mümkün olabilen bir durumdur. Her daireye özel banyo, çamaşır makinesi gibi önemli ve kullanımı sağlanacak malzemeler bulunmakta olup, sanki evinizde ki gibi rahat şekilde yaşam sürebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz