Türkiye’nin turizm cennetleri arasında yer alan Muğla’nın Marmaris ilçesi büyük bir yenilenmeye imza atıyor. İlçede bulunan ve artık eskisi kadar ilgi görmeyen apart oteller yıkıla

Apart Oteller Yıkılarak Yerine Lüks Konutlar Yapılıyor
Türkiye’nin turizm cennetleri arasında yer alan Muğla’nın Marmaris ilçesi büyük bir yenilenmeye imza atıyor. İlçede bulunan ve artık eskisi kadar ilgi görmeyen apart oteller yıkılarak bu alanlara 2 milyon liraya kadar değer biçilen son derece lüks rezidanslar inşa ediliyor. Bu sayede hem artık iş yapmayan apart otellerin sahipleri mağdur edilmiyor hem de yeşil alanlar kesilmeden bölgede inşaat çalışmaları sürdürülmüş oluyor. 
Turizm Açısından Bölgede İşler Yolunda 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu zaten niteliklerini kaybetmiş olan bölgedeki rekabete de olumsuz etkileri bulunduğunu belirten apart otellerin yıkılmasının son derece doğru bir karar olduğunu dile getirdi. Bülbüloğlu bu alanların yıkılarak yerlerine yapılan lüks konutlar sayesinde artık bölgenin sosyal yaşamda da daha aktif olacağının altını çizerek turizm açısından bölgede işlerin yolunda gittiğini vurguladı. 

Yatak Kapasitesi Azalmadığı Sürece Sorun Yok 
Apart otellerin birbiri ardına yıkılmasının söylendiğinin aksine olumsuz değil olumlu bir gelişme olduğunu vurgulayan Bülbüloğlu zaten son 5 yıllık zaman dilimi içinde Marmaris’te yeni lüks turizm tesislerinin faaliyete geçtiğini hatırlatarak yatak kapasitesinde bir azalma yaşanmadığını belirtti. Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Zülfikar Soyvural’da Bülbüloğlu’nun açıklamalarını doğrulayarak apart otellerinin yıkılarak yerlerine lüks konutların yapılmasının hem bölge hem de turizm açısından son derece yararlı olduğunu iddia etti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.