Apartman dairesinde oturuyorsanız ve müzik aletinin çalınıp çalınmayacağı konusunda bir bilgi sahibi değilseniz sizlere yardımcı olacağız. Site ya da apartman dairesinde kat maliki, kiracıların kanun kapsamında bulunan ‘komşunu rahatsız etme’ maddesi kapsamına özen göstermek önemlidir. Bu işlem üzerinden apartmanda ya da sitede yapılacak ve yapılmayacak işler, apartman ve site yönetim planlarında uyulması gereken kurallar kapsamında belirleniyor.

Bu yönetim planında dairede müzik aleti çalınması yasaklanmış ise bu kurala uyulması gerekiyor. Yasağa uymayan kişiler ise yönetim kuruluna şikayet edilebiliyor. Yönetim ise kendisine gelen bu şikayet sonucunda ilgili kişilere uyarı veriyor. Yasağa uymama durumunun devam etmesi sonucunda ise yönetim tarafından bir tutanak hazırlanıyor ve mahkemeye şikayet gerçekleştiriliyor. Eğer yönetim planı kapsamında apartman dairesinde müzik aleti çalınması yasaklanmış ise bu eylem yine komşuluk hukuku kapsamında ‘apartman gürültü saatleri’ içerisinde gerçekleşmesi gerekiyor.

Eğer belirtilen saatler dışında müzik çalma işlemi gerçekleşirse apartman sakinleri tarafından şikayet alabilirsiniz. Yönetim tarafından bu konuda uyarı geliyor ve rahatsızlık devam ederse apartman yönetimi tarafından bir tutanak hazırlanıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz