Apartman talimatnamesi nedir ve nelere yer verilmekte? Apartman talimatnamesi ne için hazırlanıyor? İşte apartman talimatnamesi hakkında merak edilenler…

Apartman talimatnamesi nedir?

Apartman talimatnamesi bütün apartman sakinlerinin bir dizi uyması gereken kurallardan oluşmaktadır. Bu kurallara bütün sakinlerin uyması zorunludur. Bu kurallara uyulduğu taktirde apartmanda rahat bir yaşamın en üst düzeyde olduğu belirtilmekte.

Peki apartman içerisinde yer alan kurallar ve apartman talimatnamesi örneğini merak ediyor musunuz? Hemen bir örnek verelim.

Örnek apartman talimatnamesi 2019:

Kat malikleri için; binanın dışında bulunan duvarları, çatısı ve cephesiyle pencerelerinin bakım ve onarımı için çalışan işçilere, balkonunuz ve terasınızı kullanması için izin verip anlayış göstermelisiniz.

Balkondan herhangi bir şeyi silkelemek özel günler dışında yasaktır. Özel günler ise pazartesi ve cuma günü olarak belirtilmiştir. Bu saatler dışında silkeleme ne olursa olsun yapılamaz.

  • -Daire 13: 09.00-10.00 saatleri içerisinde silkeleme yapacak
  • -Daire 11 ve 12: 10.00-11.00 saatleri içerisinde silkeleme yapacak
  • -Daire 9 ve 10: 11.00-12.00 saatleri içerisinde silkeleme yapacak
  • -Daire 7 ve 8: 12.00-13.00 saatleri içerisinde silkeleme yapacak
  • -Daire 5 ve 6: 13.00-14.00 saatleri içerisinde silkeleme yapacak
  • -Daire 3 ve 4: 14.00-15.00 saatleri içerisinde silkeleme yapacak
  • -Daire 1 ve 2: 15.00-16.00 saatleri arasında silkeleme yapacaklardır. Ön Cepheden silkeleme yasaktır.

Posta kutularında yer alan herhangi bir evrak, belge, afiş ne olursa olsun atılması yasaktır. Herhangi bir çöp daire içerisinde muhafaza edilmeli ve kapı önüne bırakılmamalıdır.

Bina girişini kapatılacak şekilde bisiklet araba veya herhangi bir aracın park edilmesi yasaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz