Apartman Toplantısı Nasıl Haber Verilir

Kat malikleri, yılda bir defadan az olmamak üzere yönetim planında gösterilen zamanlarda toplanıyor. Eğer planda toplantı zamanı belirtilmemişse her takvim yılının ilk ayı içerisinde toplantı gerçekleştiriliyor.

Apartman Toplantısını Düzenlemek

Kat malikleri kurulu, yılda bir defadan az olmamak üzere, yönetim planında gösterilen zamanlarda toplanıyor. Eğer böyle bir zaman belirtilmemiş ise her takvim yılının ilk ayı içerisinde toplantı düzenleniyor. Toplu yapılarda ise kurullar, iki yılda bir defadan az olmamak üzere yönetim planında gösterilen zamanlarda toplanıyor. Eğer böyle bir zaman belirtilmemiş ise ikinci takvim yılının ilk ayı içerisinde toplantı düzenleniyor.

Toplantı için önemli bir sebebin meydana gelmesi durumunda yöneticinin, denetçinin ya da kat maliklerinden üçte birinin istemi üzerine ve toplantı için istenilen tarihten minimum on beş gün önce tüm kat maliklerinin imzalayacağı bir çağrı ya da bir taahhütlü mektup ile toplantı düzenlenebiliyor. Toplantı için ilk çağrıda; birinci toplantıda yeterli sayının sağlanamaması durumunda ikinci toplantının yapılacağı yer ve tarih de belirtiliyor. İlk toplantı ve ikinci toplantı arasındaki süre yedi günden az olamıyor.

Toplantı Davet Mektubu

…………Apartmanı Kat Maliklerine

Kat malikleri kurulu, aşağıdaki gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere .././… günü saat..’da apartman sığınağında olağan (veya olağanüstü) olarak toplanacaktır.

 

Bu toplantıda yeter sayı sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı nisap (çoğunluk) aranmaksızın.././…Günü saat…’da aynı yerde yapılacaktır.

 

Bütün kat maliklerinin toplantıya katılmaları veya kendilerini temsil ettirmeleri önemle rica olunur …/../…

 

Gündem:

1)Açılış, yoklama ve toplantı Divan başkanının ve üyelerin seçimi.

2)Başkanlık panına imza yetkisi verilmesi

3)Gündemin okunması ve ilaveler

4)Yönetici faaliyet raporu ve denetçi raporunun okunması, hesapların görüşülmesi ve

yöneticinin ibrası.

5)Yeni yönetici ve denetçi seçimi.

6)Dilekler.

7)Kapanış.

…..Apartmanı Yöneticisi

(Ad, Soy ad, İmza)

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz