Apartman Yönetim Toplantısı Ne Zaman Yapılır?

İlgili kanun maddeleri gereğince apartmanın yönetimi kat maliklerinin kurulumu ile başlamaktadır. Apartman yönetimini ise kat malikleri yapmış oldukları seçimde oy vererek belirlemektedir. Kanunen belirlenen maddelere uyulması koşulu ile apartman yönetim tarzı yine kat malikleri kurulu tarafından seçilmektedir. Apartmanı ilgilendiren her türlü konu ve karar düzenlenen apartman yönetimi toplantısına alınır. Apartman yönetim toplantısı ne zaman yapılır?

Apartman Toplantısı Ne Zaman Yapılır?

Apartman yönetimi zamanı ile ilgili olarak kanun maddeleri gereğince en az yılda 1 kere apartman yönetim toplantısı yapılması zorunludur. Bu tarih yönetim planında belirlenen tarih olarak uygulanmakla beraber eğer yönetim planında böyle bir tarih belirtilmemişse bu durumda yılın ilk ayında toplantı gerçekleştirilir. Toplu yapılar için belirlenen kural kapsamında bu toplantı sayısı en az 2 olarak uygulanmakta olup yine tarih belirlenmemiş ise ikinci takvim yılının ilk ayı içerisinde toplantının gerçekleştirilmesi gerekir.

Apartman Toplantısı Duyurusu Yapılarak Toplantı Düzenlenebilir

Kat malikleri ile görüşülmesi gereken önemli bir konunun ortaya çıkması ya da toplantını zorunlu hale geldiği durumlarda toplantı tarihinden en az 15 gün önce bütün kat maliklerine apartman toplantısı duyurusu yapılarak apartman toplantısı çağrı davetiyesinin imzalatılması ile de toplantı gerçekleştirilebilir. Toplantı için geçerli olan apartman toplantısı yeter sayısı toplanamazsa bu durumda ikinci toplantı için tarih ve nerede düzenleneceği bilgisi paylaşılmalıdır. Ancak iki toplantı arasında mutlaka en az 7 günlük bir aranın bırakılması zorunludur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz