Aidat şikayetleri her geçen gün artıyor ve büyük sitelerde çok fazla yüksek ücret talepleri eleştirilere neden oldu. Ancak bunan kaçış maalesef yok. Uzmanlar apartman içi yapılan toplantılara katılmanız gerektiği yoksa başınızın ağrıyacağını söylüyor!

Yöneticiler ile kat malikleri ve kiracılar arasında en büyük sorun aidat sorunları oluyor. Son gelen haberlere göre yöneticiler ile aidat ödeyen kişiler arasında son dönemlerde çok fazla tartışmanın olduğu söylenmekte. Aidatları ödemekle yükümlü olanların bu ücretten kaçmaları ise daha büyük sorunlara neden oluyor.

Aidat ödeme sorumluluğu nedir?

Site aidatlarını kat malikleri öder. Ancak kanun gereği kiracıların da aidat ödemesi gerektiği belirtilmişti. Apartmanlarda belirlenen aidatların ödenmemesi veya yüksek olması tamamen kişilerin apartman içi yapılan toplantılara katılmamasından kaynaklıdır. Apartman toplantılarına katılmamanız halinde daha sonra üzülmeniz mümkün oluyor.

Aidat ödemeyenler için icra!

Eğer aidatlarını ödemeyen malik yada kiracılar varsa icra takibi başlayacaktır. Aidat borçlusu olanların maaşı veya banka hesapları gibi birçok alanda haciz konulması mümkündür. Bu bakımdan kanun gereği bu duruma düşmemek adına aidatların ödenmesi gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz