Apartmandaki Dükkanlar Aidat Öder mi?

Özellikle büyük katlı binaların altında yer alan dükkanlar apartman aidatı konusunda sıkıntı yaşamaya devam ediyor ve apartman yönetimi de bu konudaki net tavrını koruyor. Yasalar, apartman sakinlerinin haklı olduğunu gösteriyor ve her ne kadar apartmandaki herhangi bir şeyden yararlanılmasa da aidata katılmak zorunda olan iş yeri sahipleri de buna isyan etmeye devam ediyor.

Aidat ödemek zorundasınız fakat iyi niyetli bir apartman yönetimi ile karşı karşıya iseniz bu mecburiyetten kurtulabilirsiniz. Apartmanın temizliği ya da elektrik giderleri elbette dükkan sahibini de ilgilendiriyor ancak asansör vb giderlerin dükkan sahibinden alınması gerçekten mantıksız görünüyor. Yasalar, apartman aidatına dükkan sahibinin de ortak olmasını söylüyor ve bu yasadan haberdar olan apartman yönetimi de gerekli ödemeyi dükkan sahibinden haklı olarak istiyor.

Aidat Ödemek Mantıklı mı?

Birçoklarınız bunun mantıksız olduğunu düşünebilir ancak bu durum 1. Katta asansörden faydalanmayan apartman sakini için de geçerlidir ya da hiçbir şekilde asansörü kullanmadığı halde gerekli ücreti ödeyen apartman sakini için de geçerlidir bu yüzden yasalar net bir şekilde apartman bünyesine dahil olan herkesin kullansa da kullanmasa da gerekli giderlere ortak olmasını emrediyor. Dükkan sahipleri, apartman yönetimi ile uzlaşabildiği takdirde sorun yok ancak genellikle uzlaşmaya varılamıyor ve bu yasa çerçevesinde apartman altında ya da bünyesinde olan dükkan sahipleri de mecburen bu ücreti ödemek zorunda kalıyor.

Aidatlar çok yüksek değildir ancak asıl can sıkıcı durum hiçbir şekilde hizmet alınmayan şeylerin parasını vermek oluyor. Yasalar doğrultusunda hareket etmek zorundayız ve eğer apartman ile bitişik bir dükkana sahipsek, ya da bu adreste kiracı ise aidat miktarı ne olursa olsun düzenli olarak ödemek zorundayız ve yasalar da bu aşamada dükkan sahibini savunuyor diyemeyiz!

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz