Trafikte meydana gelebilecek her türlü kazada hem can hem de mal kayıplarının güvence altına alınabilmesi için trafik sigortası yapılmaktadır. Trafik sigortasının çıkarılan yeni ka

Arabası Olanlara Müjde, Trafik Sigortalarında yüzde 40 İndirim Geliyor 
Trafikte meydana gelebilecek her türlü kazada hem can hem de mal kayıplarının güvence altına alınabilmesi için trafik sigortası yapılmaktadır. Trafik sigortasının çıkarılan yeni kanunlar ile zorunlu hale getirilmesi ile beraber ne yazık ki sigorta şirketleri oldukça yüksek fiyatlarla sigorta poliçesi satmaya başlamış, gelen yoğun şikâyetler sonucunda bir dizi önem alınması gündeme gelmişti. 
Trafik Sigortası Tavan Ücret Sınırlaması 
Trafik sigortasında sigorta şirketlerinin deyim yerindeyse acımasız bir şekilde fiyatlandırmalarda bulunması araba sahiplerinin adeta kâbus gibi günler yaşamalarına neden olmuştu. Yaşanan bu yüksek fiyat aralığı pek çok araba sahibinin yoğun şekilde ilgili kurumları şikayet yağmuruna tutmasına neden olmuştu. Konu hakkında daha önce sorunun çözümüne yönelik olarak çeşitli adımlar atılmış ancak beklendiği kadar bir indirim yapılması söz konusu olmamıştı. Atılan yeni adım ise araç sahiplerinin bekledikleri indirime kavuşmalarını sağlayacak. 
Konu hakkında açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tavan fiyat uygulamasına geçme kararı alındığını duyurdu. Sigorta sektöründe hizmet veren şirketlere yönelik son derece iyi niyetli adımlar attıklarını belirten Şimşek atılan tüm bu adımlara rağmen sektörde istenilen fiyatlara bir türlü yaklaşılmaması nedeni ile artık tavan fiyat uygulamasına geçileceğini, bu yeni uygulamanın ise araç sahiplerine yüzde 30 oranında indirim olarak yansıyacağını müjdeledi. Yeni trafiğe çıkacak olan araçlarda ise indirim yüzde 40 sınırına yaklaşacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.