Araplar Gayrimenkul Alımı İçin Atağa Geçecek!

İslami Bankacılık Konferansı, Bahreyn ve Türkiye ülkelerinden gelen çok sayıda katılımcı ile gerçekleştirildi. Konferansta konuşma yapan Bahreyn İslami Bankası Üst Yöneticisi (CEO) Hassan Jarrar, Türkiye ile Bahreyn arasındaki iş birliğinin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceği yönünde açıklamalarda bulundu.

GCC Ülkelerindeki İstikrarsızlık Türkiye’ye Yarayacak

Katar, Kuveyt, Bahreyn, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman ülkelerinden oluşan GCC ülkelerinde bir süredir yaşanan istikrarsızlık hakkında da açıklamalarda bulunan Jarrar yaşanan krizin devam etmesi durumunda sermayenin Türkiye’ye yönelebileceği imasında bulundu. Arap sermayesinin güvenilir bir liman aradığının altını çizen Jarrar bu sermayenin ağırlıklı olarak gittiği İngiltere, İsviçre ve New York gibi ülkelerin yapılan yasal mevzuat değişiklikleri nedeniyle artık tercih edilmediğini söyledi. Arap yatırımcıların Türkiye’yi güvenilir bir yatırım aracı olarak gördüklerini belirten Bahreynli CEO gayrimenkul yatırımları konusunda da Türkiye’nin öne çıkmasını beklediklerini dile getirdi.

Araplar Gayrimenkul Yatırımını Arttıracak

Jarrar gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Arapların artık Türkiye’ye çok daha fazla ilgi gösterdiğini dile getirerek özellikle de Kanal İstanbul gibi büyük projelerin daha fazla yatırımcı sağlayacağını söyledi. Türkiye ise daha fazla yatırımcı çekmek istiyorsa mutlaka ilerleyen günlerde Arap yatırımcıların dikkatlerini çekecek ultra lüks özellikli konut projeleri üretmek zorunda gibi görünüyor. Arap yatırımcıların yurt dışında 1 trilyon doların üzerinde nakit parası bulunurken bu paranın bir kısmının Türkiye’ye çekilmesi ekonomik rahatlamanın anahtarı olarak görülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz