Araplar, Konut ve Fındık Bahçelerine İlgisi

Ülkemizin Karadeniz bölgesine ziyarette bulunan Arapların gittikleri yerlerde arsa, konut ve gayrimenkul üzerine satın alımlar yaptığı gözlerde kaçmıyor.

Karadeniz Bölgesi son birkaç yılda Arap turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor. Araplar gezmek için gittikleri Karadeniz’in illerinde arsa, gayrimenkul, konut sektörüne yoğun ilgi gösteriyor. 100 kişilik Arap turist gittikleri Ordu bölgesinde konut, arsa ve gayrimenkul satın aldı. Ordu’nun Ünye ilçesinde 11 dönümlük fındık bahçesi satın alan Araplar, Karadeniz bölgesinin çeşitli yerlerinden konut yatırımı yapmaya başladılar.

Son yapılan araştırmalara göre Türkiye’nin Karadeniz bölgesine yoğunluk gösteren Arap turistler gittikleri bölgelerdeki arsalardan, konutlardan ve genel olarak gayrimenkul sektörüne ciddi yatırımlar yaptığı gözlemleniyor. Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Arapların Ünye ve Fatsa ilçelerinden konut aldıklarını dile getirdi. Karadeniz bölgesinde ise en çok Aybastı, Perşembe Yaylası, Kabadüz Çambaşı Yaylası gibi yerlere ilgi gösterdiklerini belirtti. ‘’ Şehri daha fazla anlatılıp, tanıtırsak bu yatırımlar daha da çoğalacaktır. Arazilerimiz 1500 metre rakıma kadar dikili fındık arazisi. Sahil iç kesimler zaten değerli. Bu alışveriş çoğalırsa daha değerli kılar. Ordu-Giresun Havalimanı açıldıktan sonra ulaşım kolaylaştı ve ilimiz Arapların ilgi alanına girdi. Araplar ilimizde belirli bir yatırımları var, bu devam eder diye düşünüyoruz. Ünye ilçesinde ilk kez 11 dönüm fındık bahçesi fındık bahçesi aldılar. Bunun önümüzdeki günlerde daha da artmasını bekliyoruz. ’’ şeklinde açıklama yaptı.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz