Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar’ın en büyük şirketleri Türkiye’ye 100 milyar doları aşan yeni yatırım müjdesi verdi. Bloomberg HT kanalı tarafından yapılan prog

Araplardan 100 Milyar Dolarlık Yatırım Müjdesi 
Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar’ın en büyük şirketleri Türkiye’ye 100 milyar doları aşan yeni yatırım müjdesi verdi. Bloomberg HT kanalı tarafından yapılan programın konuğu olan Abu Dhabi Investment Grup Başkanı olan Zayed Bin Aweidha açıklamaları ile Türkiye’ye yeni yapılacak olan yatırım ağı ile ilgili de bilgi verdi. 
100 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım Atağına Start Verilecek
Bilindiği üzere Abu Dhabi Investment Grup merkezinin yer aldığı Birleşik Arap Emirlikleri’nin aynı zamanda en büyük ve en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. Şirketin grup başkanı olan Aweidha Körfez ülkelerinin Türkiye ile olan ilişkilerini güçlendirmek istediklerini belirterek bunun için ekonomik ve politik adımların atılmasına devam edileceğini söyledi. Atılan adımlar ile beraber yapılacak olan yatırımın 100 milyar dolar sınırını aşacağını dile getirdi. 
Aweidha “Yatırımlara Devam Edeceğiz”
Yapmış olduğu açıklamada önemli yatırım müjdeleri veren Aweidha bölgenin önemli güçlerinden biri olarak gördükleri Türkiye’yi desteklemeye devam edeceklerini vurguladı. Suudi Arabistan ile yapılan işbirliğinin dönüm noktası olduğunu vurgulayan Aweidha “Yapılan bu işbirliğinin ardından diğer Körfez ülkeleri de rotalarını Türkiye’ye çevirdi. Konu hakkında özel bir rapor hazırladım. Oluşturduğum bu rapor sonrasında Türkiye’ye hızlı bir şekilde yatırım akışı olacak. İlk aşamada yapılacak olan yatırımın 100 milyar dolar sınırını aşacağı görülüyor. Yapılan bu yatırımlar kurdaki artışın engellenmesini bile sağlayabilir.” dedi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.