Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarım ve arazilerin daha fazla boş kalmayıp işletmelerin büyümesi ve gelişmesi adına Antalya, Trabzon, Çorum, Bursa, Van, İzmir ve Şanlıurfa’da “Arazi Bankacılığı” uygulaması başlayacak.

Arazi Bankacılığı Başlıyor!

Boş kalan arazilerin değerlendirilmesi ve üretimde birtakım artış sağlanması için “Arazi Bankacılığı” faaliyete geçecek. 2019-2021 yılları arası tarım arazilerinde yaşanan sorunlara çözüm olmak için uygulama başlıyor. Bakanlık tarafınca, bu yıl atıl tarım arazilerinin üretim göstermesi için tarımsal işletmelerin etkin çalışabilmesi için arazi edinim uygulamaları ve arazi bankacılığı uygulaması başlayacak.

Yapılan toplantı sırasında arazilerin verimli olduğu bölgelerde sulu tarım alanlarının daha değerli olduğu ve daha kolay bir şekilde kiralandığı belirtildi. Ancak verimsiz olan kuru bölgelerde ise durum tam tersi olarak ifade edildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz