Arka Sokaklar Dizisi Nerede Çekiliyor?

Türkiye’nin en uzun soluklu dizileri arasında yer alan ve 12 sezondur yayımlanma başarısı gösteren Arka Sokaklar Kanal D ekranlarında maceralarına devam ediyor. Polisiye türü olan dizi günlük hayatta karşımıza çıkan konuları işlemesi ile dikkat çekerken bizden olan karakterleri ile de halkla bütünleşmeyi başarıyor. Başarılı senaryosu, dikkat çeken oyuncuları ve sevilen karakterleri diziye başarı getirirken oyuncular da 12 sezondur yayımlanan dizi sayesinde karakterleri ile bütünleşmiş durumda.

Arka Sokaklar Nerede Çekiliyor?

Diziyi severek takip eden pek çok kişi ise dizi çekimlerinin nerede yapıldığını merak ediyor. Yapımcı koltuğunda Türker İnanoğlu’nun yer aldığı başarılı dizinin iç mekân çekimcileri gerçekçiliğin yakalanması adına İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün kendi binasında gerçekleştiriliyor. Konu hakkında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ile anlaşan dizi yapım ekibi iç mekân çekimlerini bu binanın içerisinde gerçeğe birebir uygun halde çekme fırsatı yakalıyor. Dış mekân çekimlerinde ise dizinin kullandığı belirli bir set ya da plato bulunmuyor. Çekilen her yeni bölüme özel olarak nerede çekim yapılması gerekiyorsa İstanbul’un o ilçesinde geçici set kurularak çekimler tamamlanıyor.

Arka Sokaklar Yeni Sezona Şanlıurfa İle Başlangıç Yaptı

Dizinin genel çekimleri ağırlıklı olarak İstanbul Taksim’de gerçekleştirilirken yeni sezon çekimlerinde senaryo gereği Şanlıurfa’da da set kuruldu. Baharatçılar Çarşısı, Balıklıgöl ve Kuş Mezatı bölgelerinde çekimler yapılırken İstanbul bölümleri ile beraber iki ayaklı olarak çekimler dönüşümlü olarak gerçekleştiriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz