Arnavutköy Tapu Çalışanlarına Rüşvet ve Örgüt Operasyonu

Üçüncü havalimanının mevcut durumda sürmekte olan inşaat işlemleri ile kendinden sık sık söz ettiren ve gündemde olan Arnavutköy’de 52 tapu çalışanı için “zincirleme şekilde rüşvet alıp – vermek” ve “örgüt üyeliği” suçları sebebi ile dava açıldı.

24 Yıla Varan Hapis İstemi

Arnavutköy ilçesinde yapılan rüşvet operasyonu, altı ay önce gelen bir şikayet sebebi ile süren teknik ve fiziki takip sonucunda meydana geldi. Operasyon sonucunda 14 tanesi tutuklu olmak üzere 52 sanık hakkında iddianame hazırlandı ve “zincirlemek şeklinde rüşvet alıp – vermek” ile “örgüt üyeliği” suçları sebebi ile 24 yıla kadar çıkabilen hapis istemleri ile dava açıldı.

52 tapu çalışanının yemek ısmarlatmak, fatura ödetmek ve hediye aldırmak gibi isteklerinin yanı sıra işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına rüşvet talep ettikleri kameralarla da gözlemlendi. Bölgedeki arsa ve arazi bilgilerini emlakçılara verdiklerini, söz konusu satışların yapılması sonucunda komisyon aldıkları bilgisi suç dosyasında yer alsa da sanıkların elde ettikleri gelir belirlenemedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz