Arsa Karşılığı İnşaatlarda Uygulanan 2018 KDV Oranı

6 Nisan tarihinde yayımlanarak hayata geçirilen Yürürlüğe giren 7104 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 178 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun pek çok sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de bir takım yeniliklere neden olacak.

Bunlardan en çok dikkat çekenlerden biride arsa karşılığı inşaatlarda uygulanan KDV uygulamaları ile ilgili oldu. Yürürlüğe giren yeni uygulama ile beraber bundan sonra arsa karşılığı inşaatlarda müteahhide arsa payı teslimi, yüklenici tarafından arsa payına karşılık olarak arsa sahibine işyeri ya da konut teslimi yapılmış olduğu kabul edilecek. Arsa karşılığı inşaatta arsa oranı ise söz konusu bedel yüklenici tarafından arsa sahibine bırakılan konut ya da işyerlerinin Vergi Usul Kanununun 267 nci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan ikinci sıradaki maliyet bedeli esası temel alınarak belirlenecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz