Arsa Kira Sözleşmesi Örneği Nasıl Doldurulur?

Konut ve işyeri kiralamalarında olduğu gibi arsa kiralama işlemlerinde de tarafların haklarını gösterebilmek adına arsa kira sözleşmesi doldurulmaktadır. Arsayı kiraya veren taraf ile arsayı kiralayan taraf arasında imzalanan sözleşme karşılıklı olarak tarafların hak ve sorumluluklarını göstermektedir.

Arsa Kira Sözleşmesinde Hangi Bilgiler Yer Alır?

Konut kira sözleşmesi ve işyeri kira sözleşmesi gibi arsa kira sözleşmelerinde mutlaka kiralanan arsanın açık adresi, kira sözleşmesi belirli süreli düzenlenecekse kira sözleşmesinin başlangıç ve bitiş tarihleri, kiranın ödeneceği tarih, kira bedeli ve tarafların isimleri ile adresleri mutlaka yer almalıdır. Yine kiracının ve toprak sahibinin öne koştuğu koşullar bulunuyorsa bunlarda sözleşmede yazılı olarak yer almalıdır.

Arsa Kira Sözleşme Örneği

Arsa kiralama sözleşmesi..
Arazinin:
Bulunduğu yer:
-İl
-İlçe
-Bucak
-Köy

Mevkisi:
Ada Parsel No:
Toplam Alanı:
Hisse Oranı:
Hisseye İsabet Eden Alanı:

Yukarıda özellikleri yazılı arazilerin …./…/….. tarihinden …./…./….. tarihine kadar, tarımsal amaçlı olarak kullanılmak üzere toplam ………. bedel karşılığı kiralandığına dair iş bu sözleşme taraflarca kabul edilerek imzalanmıştır.

Kiraya Veren:
TC Kimlik No
Adı Soyadı
Baba Adı
Doğum Tarihi
İmzası

Kiralayan:
TC Kimlik No
Adı Soyadı
Baba Adı
Doğum Tarihi
İmzası

İş bu kira sözleşmesi Köy Karar Defterine …./…./2014 tarih ve …….. no, ile kaydedilerek tasdik edilmiştir.
…./……/ 2014

………….. Köy/Mahalle Muhtarı
Adı Soyadı
İmza/Mühür

…………. Aza
Adı Soyadı
İmza/Mühür

*Müracaat dosyasındaki kiralık arazi toplamı 100 dekarın üzerinde olanlar için Noter Onaylı Kira Sözleşmesi gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz