Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Arsa yatırımının her geçen gün daha fazla kazandırmaya başlaması ile beraber pek çok kişi arsa satın almaya yöneldi. Bunun için yeteri kadar nakit para birikimine sahip olmayan kişilere yönelik olarak bankalar arsa kredisi kullandırmaya başladı. Peki, arsa kredisi nedir, arsa kredisi nasıl kullanılır?

Arsa Kredisi Nedir?

Bankaların arsa alımlarını finanse etmek amacı ile kullandırılan kredilere arsa kredisi adı verilmektedir. Ülkemizde konut kredisi veren bankalar aynı zamanda arsa kredisi veren bankalar arasında da bulunmaktadır. Bankalar tarım arazilerinin kredi finansmanına ağırlık verirken yatırım amaçlı arsa almak isteyen kişilere yönelik olarak ta aranılan şartları taşımaları durumunda kredi onayı verebiliyor.

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Arsa kredisi kullandıran bankalar arasında öne çıkanlardan biride Ziraat Bankası arsa kredisi olarak öne çıkıyor. Ziraat Bankası 60 ay vadeli arsa kredisi kullandırırken sadece imarlı arsalara kredi kullandırıyor.

Akbank arsa kredisi paketinde ise tarım arazilerine yönelik olarak arsa kredisi verirken hasat döneminde ödemeli kredi seçeneği de sunuyor. Denizbank arsa kredisi kapsamında “Benim Bahçem, Benim Tarlam” kampanyası ile 15 yıl vadeli arsa kredisi kullandırıyor. Yine buna ek olarak tamamına kredi veriyor. Finansbank arsa kredisi paketinde ise kolay kredi onayı verilirken İş Bankası arsa kredisi paketinde ise tarla kredisi ve arsa kredisi olmak üzere 2 farklı kredi seçeneği sunuluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz