Son yıllarda arsa ev arazi yatırımı yapanlar ve yapmak isteyenlerde gözle görülür bir artış var.Fakat bu yatırıma yönelen herkes hayallerinin sonucunu alamıyor. Dikkat edilmesi ge

Arsa ve Arazi Yatırımı Yapmak İsteyenlere Altın Değerinde Uyarılar!
Son yıllarda arsa ev arazi yatırımı yapanlar ve yapmak isteyenlerde gözle görülür bir artış var.
Fakat bu yatırıma yönelen herkes hayallerinin sonucunu alamıyor. Dikkat edilmesi gereken noktalar, özenle atılan adımlar olması gerekiyor. Kazançlı çıkmak için dikkatli olmalı, hayallere fazla kapılmamalısınız. 
Arsa ve Arazi Yatırımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!
– Söz konusu yatırım ev ya da işyerlerinde olduğu takdirde, hesap yapmak ve buna göre hareket etmek mümkünken, arsa ve arazi yatırımından bahsettiğimizde bu pek mümkün değil. Matematik hesabı söz konusu olmadığı için, arsa ve arazilerde doğru fiyattan alım ya da satım yapıldığı bilinemez.
– Yatırımlarda bulunulan ulaşım, sağlık ve eğitim konusundaki vaatler kulağınıza çok hoş gelebilir. Fakat genelde size anlatılan süreç, gerçekleşecek olan sürecin çok altındadır. Müşteriler sadece duymak istediği olumlu şeyleri duyar. Yatırımların gerçekleşme hızı vaat edilen süreden çok daha uzundur.
– Arsa ve araziler statik yatırımdır. Bir getirisi genel olarak olmaz. Şayet ki olursa o da pek düzenli değildir.
– Arsa ve arazilerinizi satmak istediğinizde her zaman alıcı bulma şansınız yoktur. Şansınız, alanın genişliği ve istediğiniz  tutarla ters orantılıdır.
– Arsa ve arazi yatırımlarında, satın alırken satıcı gibi, satarken de satın alır gibi araştırma yapmanız her zaman faydalı olacaktır. Aksi takdirde rakamların havada uçuştuğuna şahit olabilirsiniz.
– Satın alırken, işini düzgün yapan, dürüst insanlarla iletişim içerisinde olun. Odaklandığı tek şey ne kadar kar yapacağı olan insanlar, arsa ve araziyi ederinin birkaç katı fazlasına satmaya çalışabilir.
-Arsa ve arazi yatırımlarından önce çok iyi araştırma yapmalısınız. Acele davranmayıp, detaylarla da ilgilenmelisiniz. Araştırma yapılmadığı takdirde, zarar etmeseniz bile düşük kazanca mahrum kalırsınız.
– Tercihleriniz tek tapulu yerlerden yana olsun. Hisseli yerlerden uzak durmalısınız.
– SİT alanları ve su havzalarından olabildiğince uzak durun.
– Çıtanızı çok yükseğe koyup, hayallerinizi suya düşürmeyin. Arsa ve arazi yatırımlarının geçmişte büyük oranda kazanç sağladığı doğru, fakat bu her zaman böyle sürmez.
– Yatırımdan kısa vadede kazanç sağlamak istediğiniz takdirde, alırken oldukça fazla kazanmanız gerekiyor. Aksi takdirde kısa vadede kazanç sağlamak pek kolay değil.
– Tarımsal açıdan değerli olan arazilerin, imara açılma ihtimali git gide azalıyor. Yüksek verimli araziler hayallerinizi suya düşürmenize sebep olabilir.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.