Bakanlıktan Ekspertiz Raporu Çalışması

 

Birikim yaparak, ev, arsa, arazi satın almak ve kar elde etmek isteyen yatırımcılar, çoğu zaman satın aldıkları gayrimenkuller ve taşınılmalardan mağdur oldukları sık sık karşılaşılan durumlar arasın da yerini almıştır. Bunun için yatırımcılar ekspertiz raporu alarak yapılan yatırımı garanti altına almak istemekte olup, bunun için ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Gelen talebe yanıt olarak bakanlık taşınmaz değerlendirme sistemi aktif edecek olup, bununla ilgili veri tabanı çalışmaları başlattı.

Sürpriz Yaşamadan Yatırım İmkanı!

 

Yıllarca çalışarak iyi bir yatırım yapmak için birikim yapan yatırımcılar bu birikimlerini genellikle bir gayrimenkul üzerinde değerlendirmek istemektedir. Fakat bazı zamanlarda bu yatırımcıların satın aldıktan sonra bazı pürüzler ile karşılaşarak hayal kırıklığı yaşadığı ise bir gerçektir. Alınan yatırım aracının gerek müteahhit dolayı, gerekse arazi şartlarından dolayı kar yerine zarar vermesi mümkün olan durumlar içerisine girince yatırımcılar yapılan yatırımı garanti altına almak için ekspertiz raporu almak istemektedir. Öyle ki emlakçılar ise sattıkları gayrimenkuller için alan kişiye ekspertiz raporu isteyip istemediğini sorar hale geldi.

Gayrimenkullerde Ekspertiz Raporu

 

Gayrimenkullerin son durumunu öğrenmek için yatırımcılar ekspertiz raporu almak istemekte olup, bu rapora göre ise gayrimenkul hakkında en ufak detay bile belli olmaktadır. Konu ile ilgili olarak devreye giren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bununla ilgili çalışma yaptıklarını ve bu çalışmada taşınmaz değerlendirme sistemi kuracaklarını belirterek önümüzde ki yıl aktif olacağını söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz