Artık İnternetten Mimari Projelere Ulaşılabilecek

Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdürlüğü ile Kâğıthane Belediyesi arasında imzalanan ortak protokolün ardından mimari projeler internet üzerinden erişime açıklandı. İki kurum arasında imzalanan Elektronik Belge Yönetim Sistemi protokolü ile beraber bundan sonra belediye ya da tapu dairesi üzerinden temin edilen sayfalarca mimari projelerin oluşturduğu yük ortadan kaldırılmış oldu.

İnternet Hayatı Kolaylaştırmaya Devam Ediyor

Kağıthane Belediyesi tarafından imzalanan ortak protokol ile beraber mimari projelere ulaşmak isteyen kişilere büyük kolaylık tanınmış oldu. E- devlet ve e-Belediye hizmetleri ile internet üzerinden vatandaşlara sunulan hizmetler her geçen gün artmaya devam ederken bu sayede internetin olumlu etkisi ile vatandaşların hayatları büyük oranda kolaylaştırılıyor. Atılan bu adımlar en az vatandaşlar kadar devlet kurumlarının da işleri kolaylaştırılmış oluyor. İlgili evrakları almak için devlet kurumlarına başvuruda bulunmak yerine interneti kullanan vatandaşlar bu sayede hem kurumların iş yükünü azaltıyor hem de devlet gereksiz evrak yığınları ile mücadele etmek zorunda kalmayacak.

Yeni Uygulama Hangi Avantajları Sunacak?

Özellikle de tapu dairelerinden geçmiş döneme ait olan kayıtlara ulaşmak isteyen kişilerin işleri büyük oranda kolaylaştırılmış olacak. Artık vatandaş mimari proje almak için tapu dairelerinde saatlerce kuyruk beklemeyecek, git gel yapmak zorunda kalmayacak. Tapu Dairelerindeki iş yükü azaltılacağı için diğer işlemler için tapu dairelerine giden kişilerin bekleme süreleri kısalacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz