Artık Tek Bir Tıkla “Konut Özgeçmişi” Öğrenebileceksiniz

Türk konut sektörüne kullanıma sunacağı bir uygulama ile büyük yenilik getirmek isteyen Yapı İşleri Genel Müdürlüğü projesinde sona yaklaşıldığını duyurdu. Geliştirilen proje kapsamında hem konut satın almak isteyen kişilerin yanlış konut tercihinde bulunma riski sıfırlanacak hem de bu sayede konut kalitesi standardı yukarıya çekilecek.

Pilot Bölge Uygulamaları Devam Ediyor

Proje yaklaşık 2 senelik bir zaman dilimi içinde pilot bölge olarak Afyon, Düzce Karaman illerinde uygulamaya alınmış ve bu süre boyunca bu illerde yapılan inşaatlara çipli beton kullanımı zorunlu tutulmuştu. Şimdi bu zorunluluğun tüm illere yayılması gündeme alındı. 2017 senesinin Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan ilk çeyrek sonuna kadar 81 ile yaygınlaştırılması gündemde.

Yapı Denetim Sistemi adı verilen bu yeni uygulama kapsamında tüm inşaatlarda çipli beton kullanımı yapılacak. Bu sayede inşaatlarda kesinlikle kalitesiz beton kullanılamayacak ve konut satın almak isteyen kişiler internet üzerinden satın almak istedikleri konutta kullanılan beton kalitesini sadece birkaç tıklama ile öğrenebilecekler.

Artık Konut Satın Alırken Tüm Bilgilere Ulaşabileceksiniz 

e-devlet üzerinden sunulacak olan yeni hizmet ile beraber ev satın almak isteyen kişiler artık satın almak istedikleri konuta ait olan parsel ve ada numarası bilgilerini girerek sorgulama yapacak. Yapılan bu sorgulamanın ardından ekranda beton numunesi sonuçlarının yanı sıra inşaatı yapan müteahhit, konut yaşı ve inşaat aşamalarını gösteren resimler yer alacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz