Askerde olan memur lojman kirası verir mi? Askerde memurlar lojman kirası öder mi? Aylık kira bedeli kesmemiş tahakkuk memuru ve saymanlar, kesmemiş oldukları kira karşılıklarından yükümlü olduklarını belirtelim. İşte askerde olan memurun lojman soruları için cevaplarımız..

Askerde olan memur lojman kirasını öder mi?

Askerde olan memurlar için Kamı konutları yönetmenliği kapsamında, konutların aylık bazda kira bedeli, bulunduğu yıl için belirlenmiş olan aylık kira bedelinin, konutun brüt inşaat alanı ile çarpılması halinde, kurum ve kuruluşlar tarafından belirtilmektedir. Ancak brüt inşaat alanının 120mt2’den fazlası dikkat alınmamaktadır. Kira bedelleri ise konutun teslim edilmesinden itibaren hesaplanıyor. Konutların kira bedeli personelin aylık yada almış olduğu ücretten peşin bir şekilde ve bordro üzerinden kesilerek tahsil edilmektedir.

Kiracının hesabına işlenecek

Yetkili birim tarafınca, kendilerine konut verilen personelin adı ve soyadı ile görevi ve aylık yada ücretiyle beraber aylık tam kira miktarını ifade eden belgenin onaylı örneği personelin maaşının ödenmiş olan saymanlığına verilmekte. Aylık kira ücretini kesmeyen tahakkuk memurları ve saymanlar, kesmemiş oldukları kira bedellerinden sorumlu olduklarını belirtelim. Kiracıların aylık yada ücretinden aylık kira ücretlerini kesmiş olan sayman, almış olduğu kira ücretlerini gösterir ve onaylı olan listeyi, takip eden 10. gününe dek ilgili birimlere iletmek zorundadır. Bu birimler ise listeye bakarak, kira ödeyenleri kira defterlerinde kiracının hesabına işleyeceklerdir.

Yinede, Kamu Konutları Yönetmenliği hükümlerince, askerde olan memurun kira ücreti ödemesiyle alakalı yakından bir ifade yer almıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz