Askeri Personellerden Uzman Çavuş Maaşları

 

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı’nda askeriyede Uzman Çavuş olarak görev yapmakta olan personellerin maaşları konsun da düzenleme yapılması gerektiğini ve bu maaşlar ile ilgili öneriler de bulundu. Bu durum ise şuan da askeri personellerin maaşlarının merak edilmesine neden olurken özellikle Uzman Çavuş maaşları ne kadar konusu gündem de yerini aldı.

2018 Uzman Çavuş Maaşı

 

Türkiye üzerinde günümüz itibari ile Uzman Çavuş maaşları yaklaşık olarak 3500 ile 4000 TL arasında seyir etmekte olup, rütbeli personellerin bulunduğu yere ve göreve göre de maaşlar arasında değişim söz konusu olmaktadır. Uzman çavuşların aile yapılarına göre de maaşlarında değişkenlik olabilir. Bu durum ise çocuk olması, eşinin çalışmaması gibi durumlar olup, günümüzde bu durum AGİ olarak bilinmektedir.

Astsubay ve Subay Maaşları

 

2018 Astsubay ve Subay maaşları ise tabi ki yine konumuna, rütbesine, görevine, kıdemine gibi değişkenlik gösterse de ortalama olarak maaşlar hakkında sizlere bilgiler verebiliriz. Bu bilgilere göre ise bir Astsubay ortalama olarak 4000 TL ile 5000 TL arasında maaş almakta olup, bir Subay ise rütbesine göre 4300 TL ile 6400 TL arasında maaş almaktadır.

Devlet Bahçeli’den Açıklama

 

24 Haziran’da söz verdiğimiz gibi Uzman Çavuşların 3600 ek göstergeden yararlanmaları konusunda adım attık ve sözümüz sözdür açıklamasına sözlerin de yer verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz