Kiraların Yüzde 70’inden Fazlası Döviz İle

Dolar kurunun son günlerde büyük bir hızla yükselmeye devam etmesi dolar üzerinden borçlanan ya da dolarla kira ödeyen kişilerin son derece zorlanmasına neden oluyor. Özellikle de sayıları her geçen gün artan Alışveriş Merkezleri içerisinde yer alan dükkân sahipleri bu konuda mağdur oluyor.  Çünkü pek çok alışveriş merkezinde dükkân kiraları yüzde 70 oranında dolar yüzde 30 oranında ise Euro olarak hesaplanıyor.

AVM Kiralarında Dolar Kuru Tartışması Devam Ediyor 

12 milyon metrekarelik kiralama alanı her geçen gün yükselmeyi sürdüren Alışveriş Merkezleri kira bedeli ise illere göre değişkenlik göstermekle beraber yoğun ziyaretçi sayısına sahip olan alışveriş merkezlerinde bu fiyat metrekare başına 45 dolar seviyesine kadar yükseliyor. Dolar kurunun yükselmesinin ardından yaşanan mağduriyetin giderilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girmiş ve AVM sahiplerine kiraların dolar olarak alınmasına bir son verme çağrısında bulunmuştu.
 
AVM Dükkânları Kepenk İndirmeye Devam Ediyor

Son derece yüksek olan kira bedelleri nedeni ile AVM’de dükkân kiralayan mağaza sahiplerinin pek çoğu yükselen kira bedellerini karşılayamadıkları için kepenk kapatmak zorunda kalıyor. Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir yüksek kira bedelleri nedeni ile mağaza sahiplerini oldukça zorlarken zaten en çok alışveriş merkezi de bu 3 ilimizde yer alıyor. Özellikle de İstanbul alışveriş merkezleri için son dönemde yabancı yatırımcıların da dikkatini çekiyor ve yeni yatırımlara sahne oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz