Geçici Mağazalık Dönemi AVM’lere Yeni Umut Oldu 

Sayıları her geçen gün artmaya başlayan alışveriş merkezleri son dönemde birbiri ardına kapanan mağazalar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle de kentsel dönüşüm projelerinin yoğun olduğu bölgelerde mağazaların ciroları düşerken yaşanan bu olumsuzluk ne yazık ki ünlü caddelerde ve alışveriş merkezlerinde bulunan mağazaların kepenk kapatmasına neden oluyor. Mağazaların ardı ardına kapanması nedeni ile işyeri sahipleri dek kiracı bulmakta zorlanırken hem işyeri sahipleri hem de esnaf mağdur oluyor.

Kriz Fırsata Çevrilmeye Çalışılıyor!

Alıveriş merkezinde mağazaları bulunan yatırımcılar sorunun büyük markaların mağaza kapatma kozunu bir tehdit olarak kullanmaya başlamalarından kaynaklandıklarını dile getirirken dekorasyon giderleri de ayrı bir sorun olarak görülüyor. Artık mağaza açmak isteyen kişilerin mağazalara yapılacak olan dekorasyon giderlerini de işyeri sahiplerine yüklediği iddia edilirken bu masrafın 25 milyon dolar gibi yüksek bir rakam olması da çözümü zorlaştırıyor.

Ciroya Göre Kira Dönemi Başlayabilir

Alışveriş merkezlerinde artık geçici mağazacılık dönemi başlarken Pop Up mağazacılık sistemi sayesinde artık perakendeciler 3 aylık deneme süreci geçiriyor ve bu sürecin olumlu sonuçlanması durumunda anlaşma yapıyorlar. Perakende sektörü için bir diğer umut ışığı ise ciroya göre kira dönemine geçilmesinin gündeme alınmış olması. Bu sayede az iş yapan mağazalar daha düşük kira öderken daha yüksek ciroya ulaşan mağazalar ise daha yüksek kiralar ödeyecekler.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz