AVM’lerin ne zaman açılacağına dair bazı açıklamalar yapıldı. AYD Başkanı Hüseyin Altaş, AVM’lerin açılmasına yönelik kademeli açılış yapılacağını ve “Biz 11 Mayıs’ta kademeli olarak, haziran ayı başından itibaren ise tamamen tam kapasite ile açılmayı planlıyoruz” şeklinde bir ifadede bulundu.

Ülke genelinde alışveriş merkezleri koronavirüs salgınından dolayı kapatıldı. Şimdiye kadar kapalı kalan AVM’ler Ramazan Bayramı’na doğru kapılarını açmak için hazırlık aşamasında. Bu konuda hakkında net bir açıklama kısa süre önce yapıldı.

Herhangi bir sorun oluşmazsa açılacak!

AVM gibi birçok yerin kapandığını belirten Altaş,“Perakendeciler kapatma kararı aldığı için kapatmak zorunda kaldık. Biz ilk etapta kontrollü olarak devam etmeyi düşünüyorduk. Ancak olmadı. Bu aşamada ad AVM’lerin açılması için perakendecilerin talebinin oluşması lazım. Ben AVM’leri açacağım ama büyük firmalar kepenklerini kaldırmayacak. Böyle olmamalı. Perakendeciler gerekli talebi bize iletirse ve Bilim Kurulu da bir mahsur görmezse biz 11 Mayıs‘tan itibaren kademeli olarak açılışa hazırız” sözlerini kullandı.

Kademeli açılış söz konusu!

Kademeli olarak bir açılış yapılacak. Herhangi bir kent ayrımı yapmanın şuan için kesin olmadığı ifade edilirken açılan AVM’ler için tek tek inceleme yapılacağı ifade edildi. İlk olarak açık mimarideki AVM’ler açılacak. Caddeye cephesi çok geniş olan AVM’ler hemen açılabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz