AVM’lerde Ciro Bazlı Kira

 

Kiraların döviz üzerinden ödenmesi durumunun doların yükselmesi ile birlikte Cumhurbaşkanının TL cinsinden ödenmesi ya da dövizin sabitlenmesi şeklinde ödemelerin yapılması konusunda son günlere girerken AVM’lerde ciro bazlı kira ödemesi açıklaması gündeme geldi. Sektörün önde gelen temsilcileri AVM’lerde ciro bazlı kira ödemesinin iki taraf içinde iyi olacağını söylerken, iki taraf da bu şekilde kazançlı olacak diyerek önemli açıklamalara yer verdiler.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile gündeme gelen kiraların TL’ye dönmesi içim son 10 güne girilmiş durumdayken, sözleşmelerde yeni bir seçenek gündeme geldi. Bu seçeneğin, ciroya göre kira anlaşması olurken, kiraların maliyetler üzerinde oldukça yük olduğunu dile getiren Kategori Mağazacıları Derneği (KMO) Başkanı ve Mediamarket Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, tam da ekonomik durumun sallantılı olduğu dönemde çıkarılan TL cinsinden kira ödemeleri konusunda ki kanunun büyük bir rahatlamaya neden olacağını söyledi.

Yatırımcılarda Sıcak Bakıyor!

 

Gökyıldırım, kiralamalarda Türk Lirasına dönüşün tabi ki ucunun şuan için açık olduğunu belirtirken, ilerleyen günlerde bir sabitlemenin geleceğini söyledi. Bu durum Euro ve doların hayatımızdan çıkarak her iki tarafında olumlu şekilde ilerleyebileceğini düşündüğünü söylerken, kira cirolarının ise yüzde 2 ile 9 arasında değiştiğinin altını çizdi. AVM’lerde ciro bazlı kira seçeneğinin AVM yönetiminin de olumlu baktığını dile getirirken, son günlerde satışlarda düşüş yaşansa da yerli ürünlerde satışların arttığı da gözlemlenmektedir diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz