Dün resmi açılış töreni gerçekleştirilen Avrasya Tüneli bölgede bulunan konutların fiyatlarının son 12 aylık dönemde yüzde 30 seviyesinde artmasını sağladı. Deniz tabanı altından A

Avrasya Tüneli Açıldı, Konut Fiyatları Yüzde 30 Arttırdı 
Dün resmi açılış töreni gerçekleştirilen Avrasya Tüneli bölgede bulunan konutların fiyatlarının son 12 aylık dönemde yüzde 30 seviyesinde artmasını sağladı. Deniz tabanı altından Asya ve Avrupa kıtalarını kara yolu ile birleştiren Avrasya Tüneli tünelin iki ucuna yakın bölgede olan emlak fiyatlarının da yüzde 30 oranında değerlenmesini sağladı. 
Anadolu ve Avrupa Artık Yakaları Artık Çok Daha Yakın
Açılan tünelin kullanıcılara sağladığı en büyük avantaj ise İstanbul’un iki yakası arasındaki 100 dakika süren mesafeyi 15 dakikaya düşürmesi oldu. Günlük olarak 100 binin üzerinde aracın tüneli kullanması beklenirken tünelin sahip olduğu üstün güvenlik özellikleri de gerekli görüldüğü durumlarda tünelin bir sığınak olarak kullanılmasını sağlayacak.  Yapımında kullanılan özel teknikler sayesinde Avrasya Tüneli yaşanabilecek olası deprem ve tsunami gibi doğal afetlerden etkilenmeyecek. 
Konut Fiyatları Ulaşım Projeleri İle Yükselişe Geçti 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya tamamlanan projelerin ardından bölgede bulunan gayrimenkullerin fiyatlarında yükselişe neden olduğunu açıkladı. Maya “Zeytinburnu’nun sahil kısmı, Üsküdar ilçesinde yer alan Koşuyolu, Ünalan, Acıbadem, Kadıköy ilçesine bağlı olan Merdivenköy ve Hasanpaşa ile Avrupa yakası sınırları içerisinde yer alan Yedikule, Cankurtaran ve Yenikapı mahallelerinde ciddi fiyat artışları yaşandı. Yine bu bölgelerde yer alan konutlarda hem konut satış fiyatları hem de konut kiralama fiyatları yaklaşık yüzde 30 seviyesinde yükseliş gösterdi” dedi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.