Türk Müteahhitler Birliği tarafından yapılan yeni açıklama ile beraber Türk müteahhitlerin başarıları bir kere daha gözler önüne serildi. Birlik tarafından yapılan açıklama ile 19

Avrupa’da 8 Bin Proje Türk Müteahhitleri Tarafından Gerçekleştirildi
Türk Müteahhitler Birliği tarafından yapılan yeni açıklama ile beraber Türk müteahhitlerin başarıları bir kere daha gözler önüne serildi. Birlik tarafından yapılan açıklama ile 1972 yılından 2016 yılına kadar Türk müteahhitler tarafından 113 farklı ülkede olmak üzere toplam değeri 335 milyar doları aşan 8 bin 830 proje tamamlanarak teslim edildi. 
En Çok Alışveriş Merkezi Rusya’da Yapıldı
Türk müteahhitler tarafından yurt dışında gerçekleştirilen inşaatlarda ağırlığın alışveriş merkezi olduğu görüldü. Belirtilen tarihler arasında Türk yükleniciler tarafından yurt dışında toplam değeri 28,5 milyar dolar olan 650 alışveriş ve iş merkezi inşaatı tamamlandı. En çok alışveriş merkezinin inşaat edildi yabancı ülke Rusya olurken bu ülkeyi sırası ile ikinci sırada olan Kazakistan, üçüncü sırada olan Ukrayna, dördüncü sırada olan Arabistan ve beşinci sırada yer alan Libya izledi. 
Türk Müteahhitlerin Yeni Hedefi Afrika Ülkeleri 
Dünyaya açılmaya devam eden Türk inşaat sektörü toplam gelirlerinin büyük bir bölümünü değerli maden ihracatı ve petrol ürünlerinden elde eden Sahraaltı Afrika ülkelerine yöneldi. Özellikle de Gana, Etiyopya, Sudan, Mali, Nijerya, Kongo, Sudan ve Kamerun gibi ülkeler Türklerin yakın takibi altında bulunuyor. Gelişmeye başlayan bu ülkelerin alt yapı ve üst yapı inşaat işleri ile okul, köprü, hastane ve alışveriş merkezi inşaatları gibi yatırımlarına Türk müteahhitler talip oluyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.