Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından yayımlanan verilere göre, konut fiyat endeksi ile ölçümü yapılan konut fiyatları, bir önceki yılın aynı ayına kıyas ile yüzde 4 oranın

Avrupa’da Konut Fiyatları 1 Yılda Yüzde 4 Artış Gösterdi
Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından yayımlanan verilere göre, konut fiyat endeksi ile ölçümü yapılan konut fiyatları, bir önceki yılın aynı ayına kıyas ile yüzde 4 oranında artış gösterdi.
AB’de Yüzde 5,4 Oranında Artış
Avrupa İstatistik Ofisi tarafınca açıklanan verilere göre, 2017 yılının ilk üç aylık döneminde, bir önceki yılın aynı ayına kıyas ile Avro Bölgesi’nde yüzde 4 oranında, AB’de yüzde 5,4 oranında artış gözlemlendi. Yılın ilk üç aylık dönemi ile 2016 yılının son üç aylık dönemi arasındaki artış ise Avro Bölgesi’nde yüzde 0,4 oranında, AB’de yüzde 0,7 oranında oldu.

En Yüksek Artış Çekya’da Oldu
AB üyesi ülkelerarasında 2017 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın ayın dönemine kıyas ile gerçekleşen en yüksek fiyat artışı yüzde 12,8 oranı ile Çekya’da oldu. Çekya’yı yüzde 10,2 oranında artış ile Litvanya ve yüzde 10,1 oranında artış ile Letonya takip etti. Konut fiyatlarındaki en fazla düşüşün yaşandığı ülkeler ise yüzde 0,4 oranı ile Hırvatistan ve yüzde 0,1 oranı ile İtalya oldu.
Bir önceki çeyreğe kıyasla en fazla fiyat artışının olduğu ülkeler ise yüzde 2,9 oranı ile Çekya, yüzde 2,8 oranı ile Letonya ve yüzde 2,5 oranı ile İsveç oldu. Aynı dönemde en fazla düşüşün yaşandığı ülkeler de yüzde 5,4 oranı ile Malta, yüzde 2,4 oranı ile Slovakya ve yüzde 1,4 oranı ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.