Avrupa’da Konut Fiyatlarında Artış

 

2018 Avrupa konut fiyatları konusunda Avrupa Birliğinde de artış gözlemlenmekte olup, buna göre 2018 yılının ikinci çeyreğinden bu zamana kadar farkın oldukça fazla açıldığı gözlemlenmiştir. Bir önce ki çeyreğe kıyasla fiyatların 1,4 oranın da arttığı gözlemlenmekte olup, 2017 yılının son çeyreğine kıyasla ise yüzde 4,3 oranında arttığı gözlemlenmiştir.

 

Son Veriler Yayınlandı!

 

Avrupa İstatistik Ofisi yaptığı araştırmalar sonucunda yayınladığı verilere göre 2018’in ikinci çeyreğinde konut fiyatlarında artış gözlemlemiş olup, farkında oldukça yüksek olduğunu belirlemiştir. En fazla artışın ise AB üyesi ülkelerinden olan Slovenya’da olduğu belirlenirken yüzde 12, 6 oranında artışı bulunmaktadır. Avrupa’da konut fiyatlarında artış gözlenen diğer bir ülke ise İrlanda olmuştur.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz