Avrupada yabancı yatırımcılar İçin Kolaylıklar 2018

/ 8 Kasım 2017 / 2 / yorumsuz
Avrupada yabancı yatırımcılar İçin Kolaylıklar 2018

Gayrimenkul yatırımları her ülke için büyük önem taşımakta ve ülke ekonomisini olumlu yönde etkilemektedir.Pek çok Avrupa ülkesi gayrimenkul alanında çalışmalar yapmakta ve yabanc

Avrupa’da Yabancı Yatırımcılar İçin Gayrimenkul Olanakları Genişletiliyor
Gayrimenkul yatırımları her ülke için büyük önem taşımakta ve ülke ekonomisini olumlu yönde etkilemektedir.
Pek çok Avrupa ülkesi gayrimenkul alanında çalışmalar yapmakta ve yabancı yatırımcılara da farklı haklar tanımaktadır. Bu durum Avrupa ülkeleri açısından uluslararası ekonomik kalkınma faaliyetlerinin başlatılmasına sebep olmaktadır.
Yabancılardan 2.9 Milyon Avroluk Gayrimenkul Yatırımı Geldi
Son zamanlarda gayrimenkul anlamında öneli çalışmalar yapan Portekiz Hükümeti, yabancı yatırımcılardan 2.9 milyon avroluk gayrimenkul yatırımı aldı. Aynı zamanda Portekiz Hükümeti, vatandaşlıklar ve oturma izinleri konusunda da yaptığı düzenlemelerle, yatırımcılarına ulaşmaktadır.
En Fazla Yatırım Yapan Ülkelerde ‘Çin’ İlk Sırada Yer Aldı
Ekonomik açıdan güçlü bir potansiyele sahip olan Çin, gayrimenkul yatırımları konusunda da ilk sıralarda yer almaktadır. Bu anlamda 3 bin 472 yatırımcı ile başköşeyi alan Çin, gayrimenkul yatırımlarında en çok talebi gösterdi. Yurtdışı sağlık ve yaşam hizmeti veren Şevki Akaydın; ikinci sırada Brezilya, üçüncü sırada ise 201 yatırımcı ile Güney Afrika’nın yer aldığını belirtti. Verilen rakamların yüksek olmasının altında Portekiz Hükümeti’nin yaptığı teşvik politikaları yer almaktadır. Bu teşvik politikaları kapsamında, oturma izinleri, vatandaşlık işlemleri gibi pek çok durum da yer almaktadır.
Gayrimenkul Yatırımında Portekiz Hükümeti ‘7 günlük’ Şart Koydu
Portekiz Hükümeti ülkesine aldığı gayrimenkul yatırımlarında; gayrimenkul sahibi olan bireylerin ilk yılda sadece 7 gün boyunca ülke sınırları içerisinde geçirilmesine yönelik şart koydu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.