Kısa süre önce yapılan bir açıklama ile Avrupalı turistler yeniden Türkiye’ye yönelmeye başladı. Peki turistler neden Türkiye’ye yöneliyor? İşte konu hakkında sıcak gelişmeler…

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, kısa süre önce bir açıklama yaparak yabancı turistleri ülkeye yöneltmek için destinasyon sayısının arttırılmasını ve sezonun uzatılması gerektiği ifade etti.

Turizm sektörü geçtiğimiz yıl rekor kırarken, Bağlıkaya bir açıklama yaparak değişik segmentteki kişilerin daha geç geldiğini ifade etti. Bunlara yönelik ise kruvaziyer, kongre turizmi gibi segmentleri ifade etti. Bu yolcuların ise daha nazlı yolcular olduğu ifade edilirken, harcama kapasitelerinin yüksek ve ekonomik durumlarının daha iyi olduğu belirtildi. Bu bakımdan onların daha geç gelmesi kruvaziyerle alakalı bir durum. Bağlıkaya açıklamalarında ayrıca 2019’da yavaş yavaş ülkenin kruvaziyer limanlarına daha fazla talep olacağını ifade etti.

Avrupalı turistler Türkiye’ye geri dönüyor!

2019 yılı için turizmde yeni bir rekor beklenirken, 40 milyar dolar ve 50 milyon turist hedefi olduğu söylendi. Önümüzdeki sezon için de bazı açıklamalar yapan Bağlıkaya, geçtiğimiz yıl Avrupa pazarı 2015’den daha geri kapatmış. Şimdiye kadar kırılan rekorların ise Avrupa dışından gelen turistler ile sağlandığını söyledi ve bu yıl Avrupa’nın da geri geleceği yapılan rezervasyonlardan görülüyor. Bu yıl daha parlak bir yıl olabilir.

Erken rezervasyon tercih ediliyor!

Son olarak ise yapılan açıklamalarda rezervasyon fiyatlarının döviz artışıyla ciddi bir şekilde yüksek olduğunu ve turistlerin bu durumdan haberdar olup, erken rezervasyon yapacağı söylendi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz