Aylık 235 Lira Ödeyerek Ev Sahibi Olabilirsiniz

Türkiye’de konut fiyatları her geçen gün daha da artmaya devam ederken konut sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelerin en büyük yardımcısı ise TOKİ tarafından üretilen sosyal konut projeleri oluyor. TOKİ dar gelirli konutlar ile düşük taksitlerle ev sahibi olunmasının kapısını aralarken satışa sunulan projelerde aylık 235 lira taksitle satılan evlerde bulunuyor. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan tarafından yapılan röportajda TOKİ’nin sosyal konut projeleri masaya yatırıldı.

TOKİ Sadece 10 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ tarafından üretilen konutların en büyük özelliklerinden biride düşük peşinatlarla satın alınabilmesi ve kalan tutarın 240 ay vadeli olarak sabit taksitlerle ödenmesi olarak öne çıkıyor. Bu sayede çok fazla nakit para birikimi olmayan kişiler dahi düşük peşinatlar ödeyerek ev sahibi olabiliyor. Şu anda TOKİ tarafından satışta olan TOKİ Zonguldak, TOKİ Viranşehir ve TOKİ Şanlıurfa projeleri için aylık 400 lira taksitle konut satışı gerçekleştirildiğini belirten TOKİ Başkanı Turan buna ek olarak TOKİ emekli konut projeleri sayesinde emekliler içinde ev sahibi olma fırsatı sunduklarına dikkat çekti.

TOKİ İstanbul Projeleri Neden Bu Kadar Az?

İstanbul’da neden az sayıda konut ürettikleri eleştirilerini de yanıtlayan Turan bunun en büyük nedeninin İstanbul’da astronomik rakamlara yaklaşan arsa maliyetlerini gösterdi. Proje maliyetlerinin yüksek olması ne yazık ki TOKİ’nin altı gelir grubu için konut projesi üretmesini zorlaştırıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz