Aynı Binaya Birden Fazla Deprem Sigortası Yapılır mı?

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) güvencesi ile doğal afetlerin yol açacağı maddi zararları teminat altına almak amacı ile yapılan Deprem Sigortası, zorunlu olarak yaptırılıyor.

Deprem Sigortası ile Teminat Altına Alınanlar

Büyük can ve mal kaybına yol açan deprem ve deprem nedeni ile meydana gelen yangın, infilak ve yer kayması gibi doğal afetlerin meydana getirdiği hasarların, binaya vereceği maddi zararı teminat altına almak adına, Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılıyor. Deprem Sigortası bulunan binalarda; temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, merpenler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar ve bacalarda meydana gelen hasarlar da dahil olmak üzere doğal afetlerin meydana getirdiği hasarlar, poliçede belirtilen sigorta bedeline kadar teminat altına alınıyor.

Birden Fazla Deprem Sigortası Yaptırmak

Aynı bina için birden fazla Deprem Sigortası yaptırılması mümkün olmuyor. Deprem Sigortasının yaptırıldığı binanın maddi değeri, poliçede belirtilen teminat tutarının üzerinde ise söz konusu tutarın üzerindeki kısım için sigorta şirketleri tarafından konut poliçesi yaptırılıyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz