Ankara’da 64 aileyi konut sahibi yapma vaadiyle dolandıran ve 12 milyon TL topladığı iddia edilen çeteye yönelik yapılan operasyon ile 13 kişi gözaltına alındı. Peki olay nasıl oldu? Son durum nedir? İşte detaylar…

ELEBAŞI VE 12 KİŞİ YAKALANDI

Ankarada vatandaşları konut sahibi yapma umuduyla dolandıran kişileri Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri takibe aldı. Son haberlere göre, Polis yaklaşık 6 ay kadar teknik ve fiziki takip sonunda çetenin kooperatif dolandırıcılığı, nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik yaptığını da söyleyerek bir operasyona imza attı. Hem Ankara’da hem de İstanbul ve Isparta‘da eş zamanlı yapılan baskınlarda çetenin lideri olduğu iddia edilen Ergün Kalay ile beraber 12 kişi daha gözaltına alındı.

Araştırmalar sonucu çete lideri olan Ergün Kalayın, iflas eşiğinde olan ve inşaatı yarım kalmış olduğunu hatta belediyenin yıkım kararı aldığı kooperatiflerin boşluklarından faydalandığı da ortaya çıktı. Bunla beraber kendisini kooperatif başkanı olarak tanıtmış olan Ergün Kalay’ın daire anahtarlarını 3 ay içerisinde teslim edeceği iddiası da bulunuyordu. Sahte belgeler düzenleyerek hisse devri ve satışları yaptığı da ortaya çıktı.

AYNI EVİ SATTI 12 MİLYON TL TOPLADI

Suç örgütüne birçok yeni üye bulması için çete elemanlarına görevler verdiği öğrenilen Ergün Kalay, internet ve gazete üzerinden kooperatifle alakalı satış ilanları verdiği de öğrenildi. Konut sahibi olmak isteyen ve hayal kuran kişilere, aynı evi sattığı keşfedildi. Sistematik bir şekilde olay örgüsünü sürdüren çete, bu yöntemler ise 12 milyon TL topladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz