Azerbaycanlılar Yatırımlarını Türkiye’ye Yapıyor

Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev tarafından yapılan açıklamalara göre, Azerbaycan vatandaşlarının yatırımlarında tercih ettiği ülkelerin başında Türkiye yer alıyor.
Bakü Büyükelçisi ve Azerbaycan Ekonomi Bakanı Görüştü

Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral’ın ziyareti ile Ekonomi Bakanı Şahin Mustayev görüşüp, fikir alışverişinde bulundu. İkili arasındaki görüşmede, ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nde üretilen ürünlerin ülkemize ihracına yönelik konularda konuşup, fikir alışverişinde bulunuldu.

9 Milyar Dolar Yatırım

Şahin Mustafayev’in açıklamalarına göre Azerbaycan şimdiye kadar Türkiye’de 9 milyar dolarlık yatırımda bulundu. Bunun yanı sıra Türkiye de Azerbaycan’da 11 milyar dolar değerinde yatırımlar yaptı. Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev’in açıklamaları; “Azerbaycan yurt dışında en fazla yatırımı Türkiye’ye yaptı. Şimdiye kadar kardeş ülkeye 9 milyar dolar yatırım yaptık. Türkiye de Azerbaycan ekonomisine 11 milyar dolar yatırımda bulundu. Azerbaycan’da faaliyet gösteren yabancı şirketlerin başında 2 bin 900’den fazla şirketle Türkiye geliyor. Türkiye’de ise yaklaşık 2 bin Azeri şirketi bulunuyor.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz