Bağcılar metrosu nerelere gidiyor? Bağcılar metrosu nereden geçiyor? Bağcılar metrosu: Metrokent, Başak Konutları, Siteler, Turgut Özal, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Mahallesi, İstoç, Mahmutbey, Yeni Mahalle, Kirazlı, Bağcılar, Üçyüzlü, Menderes, Esenler Otogar istasyonlarından geçiyor mu? İşte tüm detaylar…

Bağcılar metrosu nerelere gidiyor?

Bundan tam 13 yıl önce 2006 yılında temeli atılan ve 2013 Temmuz ayında hizmet vermeye başlayan Başakşehir – Kirazlı – Olimpiyatköy metrosunun 21.7 km mesafesi bulunuyor. Bağcılar metrosu olarak bilinen metro hattında ise tam 16 istasyon yer almakta. Buna ek olarak Olimpiyatköy’de trenler için depo sahası ile atölye binasının da bulunduğunu belirtelim.

Kirazlı istasyonu ise hazırda yer alan M1 Aksaray -Otogar-Havalimanı hattının devamı olarak gelen Otogar- Kirazlı hattının ortak istasyonu olarak yer almakta. Bu istasyonda yapılan aktarma ile Başakşehir’den binecek olan kişiler Aksaray’a kadar gidebiliyor.

Bağcılar metrosu nerelerden geçiyor?

Bağcılar metrosu 21.7 km metro hattına sahip ve Metrokent, Başak Konutları, Siteler, Turgut Özal, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Mahallesi, İstoç, Mahmutbey, Yeni Mahalle, Kirazlı, Bağcılar, Üçyüzlü, Menderes, Esenler Otogar istasyonlarından oluşmakta.

Bağcılar metrosunun ilk temeli ise 13 yıl önce atıldı. Özellikle Başakşehir metro hattında tünellerin bitmesiyle beraber Mart 2009’da araçların depoya gelmesi ise 2010 yılında kaydedilmişti. Bağcılar metro hattı ise sabah 06:00 ile 00:00 arası hizmet veriyor. Sefer süresi 20 dakika olup saatte 120 bin yolcu taşınmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz