Bağdat Caddesi % 30 Değer Kaybetti

İstanbul’un en ünlü caddeleri arasında yer alan Bağdat Caddesi arsa maliyetlerinde yaşanan yükselişin engellenememesi nedeni ile değer kaybetmeye devam ediyor. Arsa maliyetlerinin yüzde 85 seviyesine sıçraması ile beraber hızlı şekilde yükselen taşınmaz fiyatları bu hızlı yükselişin ardından 2 yıldır düşmeye başlamıştı. Bağdat Caddesinde yer alan taşınmazların fiyatları yüzde 30 oranında erirken bazı bölgelerde yaşanan düşüşler ise yüzde 40 sınırını bile aşmış durumda.

Bağdat Caddesi Kentsel Dönüşüm

Şu anda Bağdat Caddesi sınırları içerisinde yaklaşık olarak 5 bin bina kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yenileniyor. Kentsel dönüşümün son derece yoğun yaşandığı bölgeler arasında yer alan Bağdat Caddesi hakkında açıklamalarda bulunan Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu fiyatlarda bir düşüşün yaşandığını doğruladı. Kentsel dönüşüm çalışmaları ile üretilen konutların satışlarında bir sorun olmadığını belirten Tavukçuoğlu deniz manzarası olan, geniş konutların kolaylıkla satıldığını iddia etti.

Bölgede Çok Sayıda Müteahhit Var

Tavukçuoğlu en büyük sorunun aynı bölgede konut üretiminde bulunan çok sayıda müteahhidin bulunmasının olduğunu iddia etti. Müteahhitler iş alabilmek için daha fazla taahhütte bulundukları için sıkıntı yaşıyorlar. Bölgede yer alan eski ve köklü müteahhitler satış konusunda sıkıntı yaşamazken fiyatları yüksek tutmak zorunda kalan deneyimsiz müteahhitler ise satış konusunda problem yaşayabiliyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlandığında Bağdat Caddesi yine İstanbul’un en yüksek marka değerine sahip olan caddesi olacak.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz