İstanbul’da kentsel dönüşüm projeleri tüm hızı ile devam ederken değişimin en hızlı gerçekleştiği bölgelerin başında Bağdat Caddesi ilk sıralarda yer alıyor. Aynı zamanda İstanbul’

Bağdat Caddesinde Dönüşüm Tüm Hızı İle Sürüyor 
İstanbul’da kentsel dönüşüm projeleri tüm hızı ile devam ederken değişimin en hızlı gerçekleştiği bölgelerin başında Bağdat Caddesi ilk sıralarda yer alıyor. Aynı zamanda İstanbul’un en merkezi yerlerinden biri olan Bağdat Caddesi tamamlanan projeler ile yenilenmeye devam ederken bu yenilenme emlak fiyatlarını da yükseltiyor. Şu anda Bağdat Caddesi metrekare fiyatları 12 ile 14 bin lira arasında değişirken yaşanan bu değerlenme İstanbul ortalamasının üzerinde yer alıyor. 
Doğru Projeler Kısa Sürede Satıyor 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu bölgede yaşanan gelişmelerde AYİDER üyelerinin yaptığı katkıların büyüklüğüne dikkat çekti. Bölgede AYİDER olarak uzun yıllardır yatırım yaptıklarını vurgulayan Tavukçuoğlu doğru lokasyon seçilerek yapılan projelerin satışında hiçbir sorun yaşanmayacağına dikkat çekti. Başarılı bir şekilde hayata geçirilen projelerin satışlarının kısa sürede tamamlandığı belirtilirken önemli olanın doğru projenin doğru bir şekilde hayata geçirilmesi olduğu vurgulandı. 
2+1 Daireler Daha Çok İlgi Görüyor 
Metrekare fiyatları yükseldikçe küçük daire tiplerinin daha çok ilgi gördüğünü vurgulayan Tavukçuoğlu geniş olarak tasarlanan 2+1 daire tiplerine olan ilginin rekor oranda arttığını dile getirerek dairelerin metrekare satış fiyatlarının 12 bin liradan başladığını belirtti. Bağdat Caddesinde yer alan dairelerin kira fiyatları ise 4 bin liradan başlıyor ve caddeye olan yakınlığına bağlı olarak bu fiyatlar yükseliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.