Bağdat Caddesi’ndeki Dükkanlar Boş Kalıyor

Bağdat Caddesi’ndeki dükkanlar, istenen yüksek kira bedellerinden dolayı teker teker kayboluyor ve aylarca bomboş kalıyor. Birçok ünlü marka ve bankalar tarafından boş bırakılan alanlar, mal sahiplerinin kirada indirime yanaşmaması sebebiyle boş boş bekliyor.

Dükkanların mal sahipleri, kiralar için istenen indirim bedelini kabul etmiyor ve dükkanların boş durmasını tercih ediyor. Bu sebeple Bağdat Caddesi’nde, penceresinde kiralık ilanı asılı olan boş dükkanlar bulunuyor. Bağdat Caddesi’ne özel olan politikalara yönelen bankalar da umduğunu bulamıyor. Bankalar ve mal sahipleri kira bedelinde orta yolu bulmak amacı ile görüşmelerde bulunuyor fakat mal sahipleri yüksek kira bedeline sahip dükkanları için indirim fikrine yanaşmıyor. Ve böylece banka şubeleri için kapanma durumu da söz konusu oluyor.

Kiralar Çok Yüksek geliyor

Yüksek kira bedellerinden dolayı bankaların, Bağdat Caddesi’ne on metre ya da yirmi metre uzaklıkta şube açıyor olmaları da gözlenen bir durum. Bu sokaklarda açılan yeni şubeler, sıfır binaların alt katlarında bulunuyor ve diğerlerine kıyasla hem daha büyük hem de daha konforlu oluyor. Örnek vermek gerekirse HSBC, Suadiye’de caddeye ikinci binada büyük bir şube açtı. Ayrıca ING Bank, Suadiye’de müşterilerine özel bankacılık hizmetinde bulunurken, Bağdat Caddesi’nde bulunan bir apartmanın ikinci katına taşındı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz