Bağımsız bölüm eklentisi nedir? Bağımsız bölüm dışında kalan ve direk o bölüme tahsil edilen kömürlük gibi su deposu veya garaj ile tuvalet eklentilerinden oluşabilir. İşte detaylar…

Bağımsız bölüm nedir?

Bağımsız bölüm aslında kat mülkiyeti yada irtifakı kurulan yerlerde gayrimenkulün ayrı ayrı ve kendi başına kullanılmasına olanak sağlayan ayrı bir sayfa gibi duran konut, dükkan ve mağaza gibi kategorilerden meydana gelebilir.

Bağımsız bölüm eklentisi nedir?

Bağımsız bölüm eklentisi ise herhangi bir bağımsız bölümden ayrı kalan ve direk o bölüme tahsil edilen kömürlük ile su deposu yada su saati veya tuvalet gibi eklentilerden oluşmaktadır.

Bağımsız bölüm eklentisi nedir? sorusuna sizlerin anlaması için cevap verdik ve kanun kapsamında ne oluyor bunlardan bahsedelim. Bağımsız bölüm eklentisi kanun kapsamında açıklanmaktadır. Ana yapının oturduğu zeminden başka yerde kalan ve kadastro planında yada tapu haritasında ayrı olarak gösterilmektedir.

Bağımsız bölüm üzerinde kat mülkiyeti ve diğer kat malikleriyle bağdaşması imkansız gibi duran irtifaklarda kurulmuyor. Bağımsız bölümlerin bir başkasına devri ise kiralanması durumunda gerçekleşebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz