Bağımsız bölüm numarası nedir? Bağımsız bölümlere numara verilirken, kat numaraları kapı numaralarının başına gelir ve zemin katta bulunan iç kapılara numara verilirken, başına Z harfi getirilir. İşte detaylar..

Bağımsız bölüm numarası hakkında

Belediyenin yer aldığı bölgelerde numaralama yada levhalama konusunda, apartman ve otel gibi binaların iç kapılarına numaralar verilmektedir.

Apartmanlarda bodrum kat dahil 1’den başlanır ve tüm dairelere bağımsız numaralar verilmelidir. Eğer binanın giriş kapısı dışında bir servis kapısı yer alıyorsa, bu kapıya ayrı bir numara verilmeyecektir. Apartmanların bodrumlarında konut yada işyeri amacı dışında bir depo yada kömürlük gibi garajlara numara verilmez.

Numaralar bir düzen içerisinde olmalıdır!

Büyük ve resmi olan binalar ile otel hatta iş merkezlerinin numarası elbette olmalıdır. Bu bakımdan ana giriş kapısı dahil yol seviyesi altında fazla kat bulunursa, yol seviyesi altında kalan katlara 1B ikinci kata ise 2B olarak numara verilmelidir. Yol seviyesi altında tek bir kat bulunursa eğer, sadece B harfi numara önüne getirilir.

Zemin katta yer alan iç kapılara numara verirken, başına Z harfi koyulur. Zemin kattan sonraki katlara ise 1 ile 9 arasında numara verilmektedir. Kat sayısı 10 ise veya 99’a kadarsa, 01 ile başlanır. 900’e kadar sa eğer, 001’den başlanır.

Sizlerinde soruları varsa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz