Bahar Dekorasyonu İçin Neler Yapılabilir?

Havaların ısınmaya başlaması ile beraber bahar dekorasyonu için yeni trendler de bir bir gündeme gelmeye devam ediyor. Baharın cıvıl cıvıl ışıltılarını evinize taşıyacağınız, yaşam alanınızın enerjisini yükseltecek basit dokunuşlarla sizde başarılı dekorasyon uygulamalarını hayata geçirebilirsiniz. Peki, bahar dekorasyonu için neler yapılabilir?

Pastel Tonları Tercih Edin

Yaz renkleri daha canlı ve sıcak tonlardan oluşurken bahar renkleri olarak pastel tonları tercih edilmelidir. Evinizi yaza geçişe hazırlamak için pastel tonlarla şekillendirdiğiniz bir dekorasyon her zaman için daha etkili sonuçlar verecektir. Desen konusunda ise baharda filizlenen dalları temsil eden çiçek desenleri oldukça etkili bir görüntünün elde edilmesini sağlayacaktır. Hafif renklere sahip olan çiçek motifleri ile hareketli desenler bahar dekorasyonu konusunda tercihiniz olmalıdır.

Evinizi Daha Aydınlık Göstermeye Özen Gösterin

Kış mevsiminin kasvetli havasını evinizden uzaklaştırmaya ve içerisini çok daha aydınlık göstermeye özen gösterin. Açık pastel tonları  mavi porselenlerle harmanlayın ve bu sayede ortamın çok daha etkileyici, aydınlık görünmesini sağlayın. Aydınlık ortamların en büyük dostu olan beyaz rengini bahar dekorasyonu için kullanmayı tercih ediyorsanız bu rengi pembe gibi soft renklerle zenginleştirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle de yatak odası dekorasyonu için beyaz pembe dekorasyon önerilerinden yararlanmayı ihmal etmeyin.

Duvarlarda Desenlere Yer Verin

Ev dekorasyonu konusunda duvarlar her geçen gün önemini arttırırken özellikle de desenli duvar kağıtları bahar dekorasyonunda adından söz ettiriyor. Özellikle de geniş salonlarda bahar esintileri yaratacak olan duvar kağıtları tercih edilmelidir. Küçük odalarda ise yapılacak olan seçime boğucu bir görüntü oluşturmaması açısından dikkatli yaklaşılmalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz