Bakan Albayrak ‘tan Vatandaşa “İmar Barışı” Uyarısı Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak göreve geldiği günden bu yana yoğun bir mesai ile çalışmaya devam ederken imar barışı hakkında da açıklamalarda bulundu. Çeşitli nedenlerden dolayı devlet ile itilaflı olan 13 milyon yapı sahibini ilgilendiren imar barışı başvuruları bilindiği üzere e devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren imar barışı hakkında Bakan Albayrak vatandaşları uyararak mutlaka başvuruda bulunmalarını istedi.

İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Nedir?

İmar barışı e devlet üzerinden kabul edilmeye devam edilirken belirlenen son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2018 olarak açıklanmış durumda. Bu tarihe kadar yapılan başvurular kabul edilerek işleme alınacak. Başvurular e devlet üzerinden yapılacak. İmar barışından yararlanmak isteyen kişiler e devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduracak. Bu formu doldururken kişinin mevzuata aykırılık taşıyan yapının bilgilerini tam ve eksiksiz olarak girmesi istenecek. Yine mevzuata aykırı olan yapının 3 adet resminin jpeg uzantılı olarak başvuru formuna eklenmesi gerekecek.

İmar Barışı Ücreti Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Başvurusunu tamamlayan kişiler yapı kayıt belgesi almaya hak kazanacak ancak bunun için son aşama olarak yapı kayıt belgesi ücreti ödeyecek. İmar barışı ücreti yapının büyüklüğü, söz konusu taşınmazın konut ya da işyeri olması gibi farklı pek çok kritere göre belirlenecek. İmar barışı son ödeme tarihi 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiş durumda.

Güncelleme : İmar barışı uzatıldı! Başvuu tarihi 15 Haziran 2019 Ödeme tarihleri 30 Haziran 2019

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz