Murat Kurum tarafından bir açıklama yapılarak, 4 ve 5 katı geçmeyecek imarların yapılacağı dile getirildi. Peki yüksek bina daha yapılmayacak mı? İşte merak edilen sorular.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Van’da düzenlenen bir program ile Edremit ilçesinde, Elmalı mahallesinde bir taziyede vatandaşlar ile bir araya geldi. Kurum, burada Erdoğan’ın çok önceden söylemiş olduğu 11 maddelik manifesto açıkladığını ve bu şekilde 11 maddenin bizle alakalı olduğunu dile getirdi.

4-5 katı geçmeyecek imar planları

Bakan Kurum, şehirlerin yaşam kalitesine yönelik ve altyapı sorunlarını çözmek için çok daha iyi şehirlerin kurulması için ciddi çaba gösterdiklerini dile getirdi. Sözlerinde 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerin çok fazla önemli olduğunu belirtti. Kurum ayrıca, yapılması gereken planlarının 50-100 yıllık bir geleceğe imza atacağı ve 5 yıllık süreçte altyapı, atık su ve artıma hizmetinden tutup, millet bahçelerine kadar bir sürü projenin gerçekleşmesi için çabalıyoruz dedi. Bundan böyle ise 4-5 katı geçmeyecek imarlar yapılacak.

Riskli binalar yıkılacak

Kurum sözlerinde artık yüksek katlı binaların yapılmasına müsade edilmeyeceği belirtti. Bunların yanı sıra mahalle kültürlerinde de yatay yapılaşmayı sağlayacaklarını dile getirerek, 81 ilin tamımın da en az bir tane millet bahçesi olması gerektiğini ve çalışmalara başlanıldığı ifade etti. Kentsel dönüşüm kapsamında ise tüm riskli binaların yıkılacağını da söylemeden konuşmasını bitirmedi. Van’da bu açıklamalarda bulunan Kurum, özellikle kentsel dönüşüm kapsamında 100 yıllık bir geleceğe imza atacaklarını ifade ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz