Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kısa süre önce sit alanlarında yapılmış olan imar barışı başvurularının kabul edilmeyeceğini ifade etti. İşte detaylar…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, son zamanlarda birçok açıklama yapmaya başladı. İmar barışı hakkında Sivas Valiliği’nde birkaç açıklama yaparak imar barışında ciddi hususlara değindi. Son gelen haberlere göre imar barışı başvuruları hakkında konuşan Kurum, sit alanında yer alan binaların imar barışından faydalanmayacağını dile getirdi. Kurum, bu konuyu kısa süre önce Kültür ve Turizm Bakanıyla da konuştuklarını dile getirdi.

Kapadokya’da yıkımlar gerçekleşti!

Gerçek anlamda tarihimizi ve kültürümüzü korumaya çalıştıklarını söyleyen Kurum, Kapadokya bölgesinin en önemli yer olduğunu da dile getirdi. Bir yandan ise ülke genelinde 20 ilde 2 bin 145 kaçak yapının olduğunu belirtti. ayrıca kaçak yapılarının yıkımlarının da devam ettiğini ve 18 ilde de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Valilik’ten ayrılırken bir açıklama yapan Kurum, Kapadokya bölgesinde yer alan peribacalarının yakınlarında yer alan yapıların yıkımına başlandığını söyledi. Bu bakımdan ilk tespitlerde 190 yapının belirlendiği ve 38 yapının vali tarafından yıkıldığı ifade edildi. Bunla beraber tebligat yapılarak 64 yapının yıkımın gerçekleştiği öğrenildi. Kalan yapıların da çok kısa bir süre içerisinde yıkılacağı dile getirildi.

İnşaat sektörüne Emlak Bankası destek verecek!

Ülkemizde Emlak Katılım Bankası hakkında da açıklama yapan Kurum, bugünlerin en önemli gün olduğunu söyleyerek, Emlak bankamız yeniden faaliyete geçtiğini dile getirdi. Artık sanayicimize, turizmcimize ve inşaat sektörümüze tam destek verecek bu bankayı yeniden canlandırdıklarını söyleyen kurum, gelecek zamanda tüm sorunların çözüleceğini ifade etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz